Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641097
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Τι είναι άραγε η Ευτυχία;
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
High_Voltage
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Feb 18, 2005
Μηνύματα: 70
Πόλη/Χώρα: Freefm

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 23 Ιουν 2005, 11:04 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μαιρη...Σκεψου πως το καλοκαιρι ηρθε&πως ο καιρος συμβαλει στο να αποβαλλουμε τις κακες σκεψεις απο το μυαλο...Απολαυσε οσα εχεις,και ετοιμασου να δεχθεις οτι σε περιμενει αυτο το καλοκαιρι(σιγουρα κατι πιο σπουδαιο&ευχαριστο...)!!!!Να θυμασαι πως ειναι στο χερι μας να αλλαξουμε την τυχη μας&να την στρεψουμε υπερ μας!!!
Χμμμμμμ..Οσο αφορα το ζωδιο(σοβαρο υφος&καταλληλο ενδυμα αστρολογου μπαινουν εδω!!)να σου πω πως ο Κρονος φευγει απο τους Διδυμους και ερχονται καλλιτερες μερες!!!Οι τελευταιοι μηνες σε προβληματισαν&σε κουρασαν,οχι πια ομως!!!Ετοιμασου για ενα ομορφο&ξενιαστο καλοκαιρι λοιπον!!! Laughing
Σου στελνω ενα χαμογελο & μια "ζεστη"καλημερα!!!

*Ελπιζω να καταφερα να χαμογελασεις με το χρωματιστο post μου... Cool
_________________
Xristina Syriopoulou...
Live @ Freefm
every Tuesday&Thursday 19:00-21:00...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 23 Ιουν 2005, 11:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing

ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ!


Μαίρη
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 23 Ιουν 2005, 14:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Η Ευτυχία είναι στιγμές.
Μικρές χρωματιστές στιγμές που λαμπιρίζουν σαν σταγονίτσες δροσιάς την αυγή.
Συμπαντικές στιγμούλες μέσα στο άπειρο.
Στιγμές που τις αναπολείς όταν δεν είσαι καλά και βάφουν πορτοκαλί το μαύρο σου.
Μια αγκαλιά απο ένα αγαπημένο πρόσωπο, το χαμόγελο ενός μικρού παιδιού, τα πρώτα λόγια ενός μωρού, ο ιδρώτας της ηδονής, ο αέρας που ακουμπάει το πρόσωπό σου ένα καλοκαιρινό βράδυ, τα παραμύθια που διαβάζεις το βράδυ και αποκοιμιέσαι, ένα βλέμμα... (η συγκεκριμμένη αυτή στιγμή που το βλέμμα σου θα συναντήσει το δικό του και... θα σε κάνει να ανατριχιάσεις πάλι, ανάμεσα απο καπνούς), στιγμές με φίλους... ευτυχισμένες οικογενειακές στιγμές με μυρωδιές και μουσικές... στιγμές από γυμνές λαχανιασμένες σκιές στο σκοτάδι...

Τίποτα δεν είναι δεδομένο.
Και όταν το συνειδητοποιήσουμε αυτό μπορούμε να εκτιμήσουμε την κάθε στιγμή που περνάει....
Γιατί εκεί είναι που κρύβεται τελικά... στα πιο απλά, καθημερινά, ρουτινιασμένα ίσως, πράγματα.
Εμείς την αναζητάμε στα μεγαλεία και στις μαλακίες του κάθε "φαίνεσθαι"
Ψάχνουμε να την βρούμε ενώ ουσιαστικά είναι΄μπροστά μας.
Το απόσταγμα της καθημερινής μας ζωής.

Όποιος χωρίς δαιμόνους δαιμονίζεται, πάει μια δεξιά, μια αριστερά, ποτέ δεν πάει μπροστά.

Αν υπήρχε πάντως μια κάποια συνταγή τα βασικά συστατικά θα ήταν δύο.
Υγεία και αγάπη.

...μια στιγμή απ' το σχολείο, το παλιό μου θρανίο
μια κοπάνα καλή και μια βόλτα στο κρύο
το παλιό μου δωμάτιο, το σπασμένο κρεβάτι
τις ζωγραφιές στον τοίχο, τον καμένο μου χάρτη.
Την πρώτη κασέτα, τον πρώτο μου δίσκο
το πρώτο ξενύχτι, την πρώτη μου disco
το αρμόνιο το παλιό και τα μαύρα γυαλιά μου
το πρώτο ραντεβού και την πρώτη φορά μου."


-------------------------------------------------------------------------

Ακόμα ένα παραμυθάκι δώρο - μπόνους στους λάτρεις του είδους, ειδικά αφιερωμένο στην Μαίρη, που άνοιξε αυτό το θέμα!


Κάποτε σε ένα βασίλειο, ο άρχοντας έπεσε σε μελαγχολία.
Οι σπουδαίοι γιατροί του, αφού τον εξέτασαν και τον παρακολούθησαν, βρήκαν τελικά την αιτία. Του είπαν λοιπόν, ότι είναι έτσι επειδή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!
Και εφόσον αυτό έφταιγε, θα έπρεπε να πήγαινε να ψάξει Ο ΙΔΙΟΣ μέσα στο βασίλειό του να βρει έναν ευτυχισμένο άνθρωπο και να του έπαιρνε το χιτώνιο που φορούσε!!!
'Έτσι λοιπόν, ο βασιλιάς ξεκίνησε.
Κάποια στιγμή αφού πέρασε από όλες τις πόλεις που είχε το βασίλειό του, ΠΟΥΘΕΝΑ δεν βρήκε κάποιον ευτυχισμένο.
Μέσα σε ένα σπίτι όμως, στην άκρη του τελευταίου χωριού, άκουσε κάποιον να γελά δυνατά!
Αμέσως σκέφτηκε ότι βρήκε την ευτυχία.
Μπήκε στο σπίτι και ρώτησε τον άνθρωπο που γέλαγε να του πει το μυστικό.
"Ποιο μυστικό θες να σου πω" τον ρώτησε με απορία ο άνθρωπος.
"Μα το μυστικό της ευτυχίας" του απαντά ο βασιλιάς
"Και καλά, πώς ξέρεις ότι είμαι ευτυχισμένος;" του ανταπάντησε ο άνθρωπος
"Μαααα αφού γελάς" είπε με αφέλεια ο βασιλιάς
"Κάνεις λάθος" είπε ο άνθρωπος, "δεν είμαι ευτυχισμένος, αλλά ξέρω έναν που είναι. Θα βγεις από το χωριό και θα μπεις στο δάσος, εκεί στο ΚΕΝΤΡΟ του δάσους θα βρεις ένα τεράστιο δέντρο που έχει μια κουφάλα. Ε, εκεί είναι που ζει ο ευτυχισμένος άνθρωπος"
Αφού τον ευχαρίστησε ο βασιλιάς, κίνησε για το δάσος.
πράγματι στο κέντρο του δάσους, βρήκε το δέντρο και την κουφάλα και τον άνθρωπο.
Τον ρώτησε αν είναι ευτυχισμένος και εκείνος με ένα μακάριο χαμόγελο του απάντησε, ΦΥΣΙΚΑ και είμαι.
"ΑΑΑ πάρα πολύ ωραία" είπε ο βασιλείας, "βγάλε σε παρακαλώ το χιτώνιό σου, τα ρούχα σου και δώσε μου τα, γιατί μου είπαν πως για να βρω την ευτυχία, θα πρέπει να φορέσω το χιτώνιο ενός ευτυχισμένου άνθρώπου."
Τότε ο ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ τον κοίταξε με απορία και του αποκρίθηκε.
"Μα καλά, δεν βλέπεις ότι είμαι ΓΥΜΝΟΣ" ....
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 24 Ιουν 2005, 00:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πολύ καλό Stefania...thnx


Mary
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©