Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641093
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Διάφορα ανέκδοτα

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ανέκδοτα - Funnies


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 13 Μαι 2005, 23:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Διάφορα ανέκδοτα Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πάει ένας τύπος μετά από πολύ καιρό στο γιατρό του να ρωτήσει για τα αποτελέσματα από κάτι εξετάσεις που είχε κάνει.
- "Τι γίνετε γιατρέ; Όλα καλά, έτσι;"
- "Δυστυχώς έχω για `σένα δυσάρεστα νέα και πολύ δυσάρεστα νέα, λέει ο γιατρός. Ποια θες να ακούσεις πρώτα;"
- "Τι μου λες γιατρέ μου τώρα; Με κάνεις και ανησυχώ. Πες μου τα δυσάρεστα πρώτα. Τι τρέχει;"
- "Κοίτα!! Οι εξετάσεις δείχνουν ότι έχεις 24 ώρες ζωής!!!"
- "Τι λες ρε γιατρέ τώρα;; Και τα πολύ δυσάρεστα ποια είναι δηλαδή;"
- "Σε ψάχνω από χθες...!!!"
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 13 Μαι 2005, 23:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ένας κλέφτης αποφασίζει να κλέψει ένα σπίτι πλουσίων. Το παρακολουθεί μαθαίνει πότε θα λείπουν και το βράδυ εξοπλισμέμος με όλα τα σύνεργα μπαίνει μέσα. Εξουδετερώνει το συναργερμό και εκεί που κλέβει ακούει μια φωνή.
- "Ο Ιησούς σε βλέπει και θα σε τιμωρήσει."
Ξαφνιασμένος κοιτάει να δει από που έρχεται η φωνή αλλά μη βλέποντας τίποτα συνεχίζει τη δουλειά του. Οπότε σε λίγο ξανακούει τη φωνή να του λέει:
- "Ο Ιησούς σε βλέπει και θα σε τιμωρήσει."
Αποφασισμένος να δει από που έρχεται η φωνή βλέπει ένα παπαγαλάκι.
- "Εσύ μιλάς και με τρόμαξες;"
- "Ναι, εγώ."
- "Μπα και πως σε λένε;"
- "Όμηρο."
- "Όμηρο; Μα καλά τι όνομα είναι αυτό για παπαγάλο;"
- "Γιατί είναι το Ιησούς όνομα για ντόπερμαν;"
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 13 Μαι 2005, 23:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Είναι δυο gay μέσα σε ένα αεροπλάνο που εκτελεί την πτήση Αθήνα - Νέα Υόρκη.
Κάποια στιγμή ο ένας άρχισε να βαριέται και λέει στον άλλον:
- Είσαι να στον β.... λίγο στον ...;
- Τι λες, ρε λακακα, μέσα σ' όλο αυτόν τον κόσμο;
- Έλα ρε, αφού όλοι κοιμούνται.
- Κι αν είναι κανένας ξύπνιος;
- Να, σήκω και ζήτα ένα τσιγάρο κι αν δεν σου απαντήσει κανείς, πάει να πει ότι όλοι κοιμούνται.
Σηκώνεται λοιπόν ο ένας gay και ζητάει δυνατά ένα τσιγάρο αλλά δεν παίρνει καμία απάντηση. Πείθεται λοιπόν ότι όλοι κοιμούνται κι έτσι γδύνεται και αρχίζει να πηδιέται με τον φίλο του.
Όταν έφθασαν με το καλό στην Νέα Υόρκη η αεροσυνοδός χαιρετούσε έναν-έναν όλους τους επιβάτες και τους ρωτούσε αν ευχαριστήθηκαν το ταξίδι. Όταν έφθασε ο τελευταίος επιβάτης απάντησε:
- Ε, όχι και τόσο.. Είχα σε όλο το ταξίδι πονόδοντο.
- Πονόδοντο; Και γιατί δεν ζητήσατε μια ασπιρίνη;
- Σιγά μη ζητούσα ασπιρίνη. Εδώ ένα τσιγάρο ζήτησε ο άλλος και τον μαμήσανε!!
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 13 Μαι 2005, 23:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΠΥΡΓΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ: Πείτε μας το ύψος σας και τη θέση σας.

ΠΙΛΟΤΟΣ: Είμαι ένα και εβδομήντα και κάθομαι αριστερά στο πλοτήριο...


Ένα παιδάκι ρωτάει τη μητέρα του:

- Τι ωραίο φόρεμα! Ο μπαμπάς σου το χάρισε;
- Όχι βέβαια! αν περίμενα από αυτόν τον τσιγκούνη ούτε εσένα δεν θα είχα!


Μετά την ερωτική πράξη, ο σύζυγος ρωτάει την γυναίκα του:

- "Σ` άρεσε αγάπη μου;" Εκείνη του απαντάει:

- "Σαν ταινία του Αγγελόπουλου ήταν."
- "Δηλαδή ?" ξαναρωτά εκείνος:

- "Εννοείς ότι είχε μεγάλη διάρκεια και πάω για χρυσό φοίνικα;"

- "Όχι" του λέει, "εννοώ ότι δεν κατάλαβα τίποτα!"
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Black_Elk
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Sep 01, 2004
Μηνύματα: 33

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 16 Μαι 2005, 14:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τα ναρκωτικά στον Παράδεισο

O Ιησούς, φανερά ανήσυχος, συγκέντρωσε όλους τους Αποστόλους του σε
ένα έκτακτο συνέδριο, εξαιτίας του προβλήματος της ταχείας αύξησης
κατανάλωσης ναρκωτικών που επικρατεί σε όλη τη γη. Μετά από πολύ
σκέψη κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι για να μπορέσουν να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα με τον πλέον αποτελεσματικό τρόπο, θα πρέπει να δοκιμάσουν και οι ίδιοι ναρκωτικά και έπειτα να αποφασίσουν για τον καλύτερο τρόπο που θα προχωρήσουν στην αντιμετώπιση του προβλήματος. Έτσι αποφάσισαν να στείλουν μια επιτροπή από μερικά από τα μέλη του συνεδρίου πίσω στη γη, για να συγκεντρώσουν διαφορετικά είδη ναρκωτικών.

Η μυστική αποστολή έχει αποτέλεσμα και έτσι δυο μέρες μετά η επιτροπή
επιστρέφει στον Παράδεισο. Ο Ιησούς, που βρισκόταν στην πόρτα,
ανοίγει στον πρώτο Απόστολο:

"Ποιος είναι;"
"Ο Παύλος."
Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.
Τι μας έφερες Παύλο;"
Χασίσι από το Μαρόκο."
Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα."

Ποιος είναι;"
Ο Μάρκος."
Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.
Τι μας έφερες Μάρκο;"
Μαριχουάνα από την Κολομβία."
Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα."

Ποιος είναι;"
Ο Ματθαίος."
Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.
Τι μας έφερες Ματθαίε"
Κοκαΐνη από τη Βολιβία."
Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα."

Ποιος είναι;"
Ο Ιωάννης."
Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.
Τι μας έφερες Ιωάννη;"
Κρακ από τη Νέα Υόρκη."
Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα."

Ποιος είναι;"
Ο Λουκάς."
Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.
Τι μας έφερες Λουκά;"
Σπιντάκια από το Aμστερνταμ."
Πολύ καλά παιδί μου, έλα μέσα."

Ποιος είναι;"
Ο Ιούδας."
Ο Ιησούς ανοίγει την πόρτα.
Τι μας έφερες Ιούδα;"
Τη Δίωξη Ναρκωτικών. OΛΟΙ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ!"
_________________
"Sometimes dreams are wiser than waking."

Black Elk: Holy Man of the Oglala Sioux, 1863-1950
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 16 Μαι 2005, 16:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

δυναμική είσοδος.. welcome NASSOS
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 16 Μαι 2005, 18:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: ΠΙΑΝΙΣΤΑΣ Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΠΙΑΝΙΣΤΑΣ

Μία δασκάλα του δημοτικού ρώταγε κάποτε τα παιδιά με τι ασχολούνται οι γονείς τους.

* Εσένα Γιωργάκη η μαμά σου τι κάνει όλη μέρα;

Ο Γιωργάκης σηκώθηκε όρθιος και είπε με πολλή περηφάνια:

* Είναι οδοντογιατρός κυρία!

* Πολύ ωραία! Εσένα Μαρία οι δικοί σου γονείς με τι ασχολούνται, ρώτησε στη συνέχεια ένα κοριτσάκι που φαινότανε κάπως φοβισμένο.

Αυτό σηκώθηκε και διστακτικά ψιθύρισε:

* Είναι ταχυδρόμος ο μπαμπάς μου κυρία και η μαμά μου δεν δουλεύει.

* Πρέπει να είμαστε υπερήφανοι για τη δουλειά που κάνουν οι γονείς μας, είπε η δασκάλα θέλοντας να την εμψυχώσει.

Εσένα Νίκο τι δουλειά κάνει ο μπαμπάς σου, συνέχισε ρωτώντας ένα πιτσιρικά που φαινότανε διαβολάκι.

Ο μικρός πετάχτηκε επάνω και με ζωηρό και περήφανο ύφος έριξε τη βόμβα:

* Εμένα κυρία ο μπαμπάς μου δουλεύει πιανίστας σε μπουρδέλο!

Κάγκελο η δασκάλα! Δεν πίστευε στ' αυτιά της. Το ίδιο απόγευμα μια και δυο πάει στο σπίτι του μπόμπιρα και χτυπάει αποφασιστικά το κουδούνι. Η πόρτα άνοιξε και στο κατώφλι φάνηκε ο περιβόητος μπαμπάς.

* Συγνώμη που σας ανησυχώ, αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με το μικρό. Ισχυρίζεται ότι δουλεύετε πιανίστας σε μπουρδέλο και μάλιστα περηφανεύεται γι' αυτό! Τι έχετε να πείτε;

* Κοιτάτε να δείτε, άρχισε να λέει χαμογελώντας ο "αγοραίος μουσικός", στην πραγματικότητα είμαι αναλυτής προγραμματιστής πληροφοριακών συστημάτων, εξειδικευμένος σε θέματα επικοινωνίας πρωτοκόλλου TCP/IP σε περιβάλλον UNIX,και σε ανάπτυξη εφαρμογών με χρήση νέων τεχνολογιών κατανεμημένων συστημάτων αρχιτεκτονικής CORBA, σε περιβάλλοντα αντικειμενοστραφών σχεσιακών βάσεων δεδομένων OODBMS και σε χρήση εργαλείων Business Objects σε μια εταιρεία επιεικώς απαράδεκτη.

Ε! πως να το πω αυτό σε ένα 7χρονο παιδάκι ;;;
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 17 Μαι 2005, 16:07 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ο Κούλης γεμάτος ενθουσιασμό, πάει στο δάσος για να κυνηγήσει.
Βλέπει μια μικρή καφετιά αρκούδα, τη σημαδεύει και τη σκοτώνει. Τότε νιώθει ένα κτύπημα στον ώμο, γυρίζει και βλέπει μια μεγάλη μαύρη αρκούδα η οποία του λεέι:
- "Κούλη, έχεις δύο επιλογές" του λέει, "ή σου χυμάω και σε σκοτώνω, ή κάνουμε σεξ."
Ο Κούλης αποφασίζει ότι προτιμάει τη ζωή, οπότε σκύβει μπροστά και δίνεται στη μαύρη αρκούδα. Επί δύο εβδομάδες πονούσε, αλλά όταν έγινε καλά ο Κούλης ορκίστηκε να εκδικηθεί.
Πηγαίνει πάλι στο δάσος, βρίσκει τη μαύρη αρκούδα και τη σκοτώνει.
Νιώθει πάλι κάποιος να τον κτυπάει στον ώμο. Αυτή τη φορά είναι ένα τεράστιο γκρίζλι.
- "Έκανες ένα τεράστιο λάθος, Κούλη," του λέει το γκρίζλι," διάλεξε τι θες, ή σε ξεσκίζω με νύχια και με δόντια, ή κάνουμε άγριο σεξ."
Για άλλη μια φορά ο Κούλης σκέφτηκε πως ήταν καλύτερα να υποκύψει.
Χρειάστηκε κάμποσες εβδομάδες για να συνέλθει αλλά εξαγριωμένος πια ο Κούλης, ξαναγυρίζει στο δάσος, βρίσκει το γκρίζλι και το σκοτώνει.
Αισθάνεται ότι επιτέλους, πήρε εκδίκηση, όταν νιώθει ένα κτύπημα στον ώμο.
Γυρίζει και βλέπει μια τεράστια πολική αρκούδα.
- "Παραδέξου το, Κούλη", του λέει η αρκούδα "δεν έρχεσαι στο δάσος για το κυνήγι, έτσι;"



Ο Γιαννάκης επιστρέφει από το σχολείο με το αριστερό μάτι μαυρισμένο.
- Τι έπαθες παιδί μου; τον ρωτάει ανήσυχος ο πατέρας του.
- Να μπαμπά, σήμερα πήγαμε στην εκκλησία. Η δασκάλα μου στεκόταν ακριβώς μπροστά μου. Πρόσεξα πως η φούστα της είχε χωθεί στη σχισμή του πισινού της. Έπιασα τη φούστα και την τράβηξα, αλλά η δασκάλα μου έριξε φάπα!
- Αγόρι μου, δεν κάνουν τέτοια πράγματα στις γυναίκες. Μην το ξανακάνεις!!
Την επόμενη Παρασκευή, ο Γιαννάκης επιστρέφει με το δεξί μάτι μελανιασμένο.
- Τι έγινε Γιαννάκη; του λέει ο πατέρας του επιτιμητικά. Νόμιζα πως σου εξήγησα τι δεν πρέπει να κάνεις.
- Μα μπαμπά, δεν έφταιγα εγώ! Σήμερα πήγαμε στην εκκλησία. Η δασκάλα μου στεκόταν ακριβώς μπροστά μου. Πρόσεξα πως η φούστα της είχε χωθεί στη σχισμή του πισινού της. Τότε ο Κωστάκης που στεκόταν δίπλα μου, έπιασε την φούστα της και την τράβηξε. Εγώ, αφού ήξερα πως αυτό την ενοχλεί, την ξαναέχωσα μέσα!!!


Ο Γιαννάκης ξυπνά τη νύχτα από θόρυβο και βογκητά. Εντοπίζει τους ήχους στην κρεβατοκάμαρα των γονιών του. Σηκώνεται για να ελέγξει την κατάσταση. Μέχρι να βγει όμως στον διάδρομο, αντιλαμβάνεται πως ο θόρυβος έχει σταματήσει και πως το φως του μπάνιου είναι αναμένο. Ανοίγει την πόρτα και βλέπει τον πατέρα του γυμνό να βγάζει ένα χρησιμοποιημένο προφυλακτικό.

- Μπαμπά, τι κάνεις;

- Έεε, νάααα, εμμμμ, ψάχνω για ποντίκια, λέει καταντροπιασμένος ο πατέρας του.

- Και τι τα κάνεις, τα πηδάς;
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 17 Μαι 2005, 16:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: a kalo... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μια μέρα ο Τοτός πάει στο σχολείο με το ένα μάτι μαυρισμένο. Τον βλέπει η δασκάλα και τον ρωτάει αν τσακώθηκε με κανέναν.

- Με έδειρε ο μπαμπάς μου, απαντάει ο Τοτός. Χθες βράδυ με ρώτησε αν έχω κοιμηθεί και εγώ του είπα "όχι", έτσι ήρθε και με έδειρε.

- Λοιπόν, λέει η δασκάλα, σήμερα το βράδυ αν θα σε ξαναρωτήσει αν είσαι ξύπνιος δεν θα απαντήσεις, δεν θα πεις κουβέντα.

Την άλλη μέρα πάει ο Τοτός στο σχολείο μελανιασμένος από το ξύλο και τον ρωτάει ξανά η δασκάλα αν έκανε αυτό που του είπε.

- Να, λέει ο Τοτός, χθες βράδυ που πήγα να κοιμηθώ με ρωτάει ο μπαμπάς μου "Τοτέ..κοιμήθηκες;" και εγώ δεν απάντησα.

Μετά από κάποιες ώρες ακούω την μαμά μου να φωνάζει "Πάρε με, ναι, πάρε με!"
κι εγώ πετάχτηκα από το κρεβάτι μου και λέω
"ΕΕΕ!!! Που πάτε; Πάρτε με κι εμένα μαζί σας." Embarassed
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 18 Μαι 2005, 14:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κάποιος τύπος βλέπει έναν φίλο του στον δρόμο και του λέει:

-Είμαι στα χάλια μου. Έχω φοβερούς πόνους στον αγκώνα μου. Δεν ξέρω τι είναι. Πρέπει επειγόντως να δω έναν γιατρό.

-Φίλε μου έχω νέα για σένα. Στο φαρμακείο στην γωνία έχει ένα μηχάνημα τρομερό. Με ένα μικρό δείγμα ούρων, μπορεί να σου διαγνώσει οτιδήποτε. Άλλωστε τι έχεις να χάσεις, 10 ευρω στοιχίζει όλο κι όλο.

-Φίλε μου τι έχω να χάσω. Θα πάω.

Πάει σπίτι λοιπόν, γεμίζει ένα ουροδοχείο με λίγα ούρα και μια και δυο πάει στο φαρμακείο με το θαυματουργό μηχάνημα. Ρίχνει στην υποδοχή τα ούρα του, βάζει και ένα 10ευρω και περιμένει. Σε ένα λεπτό το μηχάνημα αρχίζει να κάνει θορύβους, λαμπάκια αρχίζουν να αναβοσβήνουν και τελικά βγαίνει ένα χαρτάκι που λέει:

Πάσχεις από tennis elbow, ασθένεια των τενιστών. Θα πρέπει να ξεκουράσεις το χέρι σου, να κάνεις θερμά λουτρά, να αποφύγεις το σήκωμα βαριών αντικειμένων. Σε δύο εβδομάδες θα είσαι καλύτερα.

Το ίδιο βράδυ, ο φίλος μας δεν μπορούσε να χωνέψει τις δυνατότητες αυτού του μηχανήματος και πως είναι δυνατόν να κάνει τόσο ακριβή διάγνωση. Σκεπτόταν πόσο προχωράει η επιστήμη και αν είναι δυνατόν να κοροϊδέψει το μηχάνημα. Παίρνει λοιπόν λιγο νερό βρύσης, λίγο αίμα από τον σκύλο του, ούρα από την γυναίκα του και την κόρη του και τέλος βαράει και μια μα... ία, τα ανακατεύει καλά και πάει στο μηχάνημα. Βάζει το δείγμα στην υποδοχή, πετάει και ένα 10ευρω και περιμένει.

Σε ένα λεπτό το μηχάνημα αρχίζει να κάνει θορύβους, λαμπάκια αναβοσβήνουν και τελικά βγαίνει ένα χαρτάκι που του λέει:

Το νερό της βρύσης σου είναι πολύ σκληρό. Πάρε αποσκληρυντικό. Ο σκύλος σου πάσχει από αποβιταμίνωση. Δώστου βιταμίνες. Η κόρη σου παίρνει ναρκωτικά. Βρες κλινική αποτοξίνωσης. Η γυναίκα σου είναι έγκυος. Δίδυμα κορίτσια. Δεν είναι δικά σου. Βρες δικηγόρο. Και εσυ αν δεν σταματήσεις να βαράς μα...ία, ο αγκώνας σου δεν θα γίνει ποτέ καλά.
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 18 Μαι 2005, 14:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πολύ γέλιο... Αυτό με τον Τοτό και τον πατέρα του αλλά και το τελευταίο απίστευτο χαχαχα
Να στε καλά που μας κάνετε και γελάμε μέσα στο πήξιμο της δουλειάς.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 18 Μαι 2005, 16:59 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

xeromai file dj-835 pou sou aresan......
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mrLoverman
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Dec 07, 2004
Μηνύματα: 94

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 27 Μαι 2005, 16:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΟΚ dmistpan, το αλλάζω

Ο ΠΑΟ θα πάρει ΝΤΑΜΠΛ

ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!
_________________
Όποιος δεν κατάλαβε τι έγραψα μάλλον ξέρει καλά ελληνικά


Τροποποιήθηκε από τον mrLoverman την Κυριακή 29 Μαι 2005, 21:12 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 27 Μαι 2005, 17:18 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Στην ταξη του σχολειου, ειναι η δασκαλα και λεει στα παιδια:

"Σημερα θα κανουμε μαθημα σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης. Θα μαθουμε πως αναπαραγονται οι ανθρωποι και πως γινεται αυτη η πραξη"

Πεταγεται ο Τοτος και λεει

"Κυρια κυρια... εμεις που εχουμε γα....ει να παμε για μπασκετ?"

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 28 Μαι 2005, 04:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

mrLoverman έγραψε:
Ο ΠΑΟ θα πάρει πρωτάθλημα

ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!


τέτοιου τύπου ανέκδοτα ποδοσφαιρικού περιεχομένου δεν αρμόζουν στον χαρακτήρα της ιστοσελίδας και καλό είναι να αποφεύγονται
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Μαι 2005, 10:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μια δασκάλα αγγλικών λέει σε 3 παιδιά να βγούν έξω να χτυπήσουν την πόρτα, να μπούν μέσα και αυτή θα τους κάνει μια ερώτηση και αυτοί θα πρέπει να την απαντήσουν.

Χτυπάει ο Κωστάκης την πόρτα και η δασκάλα τον ρωτάει:


- "Χου αρ γιου;"

- "ΜΠΟΝΤ."

- "Χου ΜΠΟΝΤ;"

- "Τζειμς Μποντ."

"Οαυυυυυυ", κάνουν οι μαθητές από κάτω.

Χτυπάει η Αννούλα την πόρτα. Ρωτάει η δασκάλα:

- "Χου αρ γιου;"

- "Αντερσον."

- "Χου Αντερσον;"

- "Πάμελα Αντερσον."

"ΟΟΟΑΥΥΥΥ", άρχισαν πάλι να φωνάζουν οι άλλοι από
κάτω.

Χτυπάει και ο Τοτός. Ρωτάει η δασκάλα:

- "Χου αρ γιου;"

- "Αϊ."

- "Χου Αϊ;"

- "Αϊ γαμίσου."

----------------------------------------------

Στο σχολείο λέγανε ποιήματα και είπε η δασκάλα στον
Τοτό να πει και αυτός ένα και ο Τοτος άρχισε:

- Καθόμουνα στην αμμουδιά και έσπαγα καρύδια και
ερχότανε η θάλασσα και μου βρέχε τα...

Η δασκάλα έντρομη:

- Μη Τοτό, μην το πεις.

Και ο Τοτός:

- Καθόμουνα στην αμμουδιά και έσπαγα ! καρύδια και
ερχότανε η θάλασσα και μου βρέχε τα...

Η δασκάλα:

- Μη Τοτό, μην το συνεχίσεις.

Και ο Τοτός απτόητος:

- Καθόμουνα στην αμμουδιά και έσπαγα καρύδια και
ερχότανε η θάλασσα και μου βρέχε τα πόδια.

Η δασκάλα:

- Γιατί τα πόδια Τοτό;

Και ο Τοτός:

- Αφού δεν έφτανε τα αρχίδια!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Μαι 2005, 13:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

very very good stefania Exclamation Exclamation Exclamation keep walking Laughing
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mrLoverman
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Dec 07, 2004
Μηνύματα: 94

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 16:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μια φορά ήτανε δύο...





































...και μετά πήγε δύο και δέκα
_________________
Όποιος δεν κατάλαβε τι έγραψα μάλλον ξέρει καλά ελληνικά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 29 Ιουν 2005, 03:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

βοθρατζής έχει προσλάβει καινούριο υπάλληλο για βοηθό και πάνε σε ένα σπίτι να κάνουν ξεβούλωμα. Βάζει το αφεντικό τη στολή, παίρνει και το κατσαβίδι και βουτάει μέσα στα . . .
Μετά από λίγο βγαίνει στην επιφάνεια και λέει στο βοηθό:
- Κάβουρα.
Του δίνει τον κάβουρα, παίρνει βαθιά αναπνοή και ξαναβουτάει.
Ξαναβγαίνει στην επιφάνεια:
- Σφυρί.
Ξανά κεφάλι μέσα. Ακούγονται από μέσα σφυριές και ο μάστορας βγαίνει στην επιφάνεια.
- Κάβουρα.
Βουτά μέσα, παλεύει ακόμα λίγο με το θηρίο και στο τέλος ακούγεται το περίφημο χλουχλουχ και ο βόθρος αρχίζει να τραβάει. Βγαίνει έξω και το αφεντικό, βγάζει τη στολή και αρχίζει να σκουπίζεται και λέει στο μαστορόπουλο:
- Κοίταγε να μάθεις τη δουλειά, γιατί αλλιώς μια ζωή εργαλεία θα δίνεις κακομοίρη μου!!! Shocked
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ανέκδοτα - Funnies All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©