Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641084
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ρόδες - στη γιορτή της φαντασίας

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music)


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 22:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ρόδες - στη γιορτή της φαντασίας Απαντηση με παραβολή κειμένου



Από το melodia.gr

Όταν κυκλοφορεί κάτι καλό, πρέπει πια να το φωνάζεις. Ό,τι γραφτεί λοιπόν σ' αυτό το κείμενο, γράφετε με τη λογική της ντουντούκας. Σαν να έχω ανοίξει το παράθυρο και να φωνάζω να μ' ακούσουν όσο το δυνατόν περισσότεροι:

Κυρίες και Κύριοι,
οι «Ρόδες» κυκλοφόρησαν τον πρώτο τους δίσκο, που λέγεται «Στην γιορτή της φαντασίας» και δεν σας κοροϊδεύει. Κάνει ό,τι ακριβώς υπόσχεται ο τίτλος της, γιατί σ' αυτό το album, υπάρχει επιτέλους φαντασία. Και υπάρχει τόση φαντασία που μπορεί και να κάνει γιορτή. Θα μείνεις απέξω;

Διαβάζω στο Δελτίο Τύπου:
Είμαι ένας παγκόσμιος μπάσταρδος, λέει σαρκαστικά ο X-ray από τις Ρόδες, γνωστός σε μας τους πιο κοντινούς ως Νικήτας Κλιντ, γνωστός και πιο έξω ως πυρομανής αντιαμερικάνος μετά την επίδειξη της Πλατείας Συντάγματος. Η πλευρά του πατέρα μου έχει ρίζες στην Καραϊβική και στη Β. Ευρώπη και η πλευρά της μάνας μου στην Πόλη και στη Ρούμελη. Είναι λοιπόν λογικό σε μία φάση ψαξίματος μετά τους Active Member, να γυρίσω πιο πίσω να ψάξω τι είμαι, από που έρχομαι και που θέλω να πάω. Από Ska, μέχρι Εντεχνο ή Folk, ή όπως αλλιώς το λένε, μέχρι Rock, Ηιp Hop και Electronica.

Γενικά πολύ θα μπερδευτούν όσοι θέλουν να κατηγοριοποιούν το συναίσθημα, για το που πρέπει να εντάξουν αυτό το cd. Σίγουρα είναι από τα πιο φρέσκα πράγματα που έχουμε ακούσει στην ελληνική δισκογραφία τα τελευταία χρόνια. Δεν κουβαλάει καμιά μιζέρια (γι αυτό και διάβασα κάτι πικρόχολα σχόλια από κάτι μίζερους), δεν έχει κανένα κόμπλεξ να γίνει περισσότερο κοινωνικός, περισσότερος πολιτικός, περισσότερος εσωστρεφής, περισσότερο ή λιγότερο hip - hop.
Είναι αυτό που είναι.
Και καλά κάνει, γιατί αυτό που είναι μας φτιάχνει τρελά.

---------------------------------

Κατέβασα πρόσφατα το cd και μου άρεσε αρκετά!
Τραγουδιστης ειναι ο x-ray πρωην μελος των active member και πιο πρώην ακόμα των Magic De spell.

Ξεχώρισα:

- το "Φοβάμαι", ίσως απο τα καλύτερα τραγούδια του δίσκου, στο οποίο το ρεφραιν τραγουδάει η Ελευθερία Αρβανιτάκη,
το "Αφροδίτες" (ένα τραγούδι που μπερδεύει τον ροκ με τον ηλεκτρονικό ήχο).
και το "Μια στατιστική" όπου συμμετέχουν και οι Ενδελέχεια.

Καλός ο πειραματισμός τους με αρκετά διαφορετικούς ήχους που ξεφεύγει απο τα συνηθισμένα.


Τροποποιήθηκε από τον Stefania την Κυριακή 29 Μαι 2005, 22:44 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 22:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Στεφανίαααα....

Καλή μου, διάβασα το διαλάλημά σου και έτρεξα αμέσως στο melody.gr και μου βγάζει "Ενοικιαζόμενα Διαμερίσματα στη Σκόπελο..."......
Για ξαναδές σε παρακαλώ το site...
Με ενδιαφέρει πολύ να ακούσω τη συγκεκριμμένη μουσική...

Ευχαριστω!
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 22:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γιατί άσχημη είναι η Σκόπελος??? χα χα χα
Έχεις δίκιο! Το ειχα γράψει λάθος... το διόρθωσα.

πάτησε εδώ

αν και δεν θα βρεις κάτι παραπάνω απο αυτό που έγραψα!

Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες για τα τραγούδια και τους στίχους του δίσκου...

http://www.hiphop.gr/page.php?ID=893


Τελευταία τροποποίηση από τον Stefania στις Κυριακή 29 Μαι 2005, 23:09 GMT. Συνολικά έχει τροποποιηθεί 2 φορές
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 22:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Smile thx!

θα μπορούσα ίσως να σε ρωτήσω από ποιό site κατέβασες το δίσκο??

ευχαριστω! Wink
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 22:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Mellissa μου δεν το κατέβασα απο site αλλά... απο ένα internet cafe!

Απο εκεί κατεβάζω τα πάντα, δίσκους, ταινίες, mp3 κλπ!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 23:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Melissa τώρα διαπίστωσα ότι δεν άνοιγε ούτε το δεύτερο link που έδωσα!
Δεν είναι τίποτα... τα ληγμένα που παίρνω φταίνε! Αλλά που θα πάει θα τα κόψω όλα μια μέρα.

Λοιπόν, στο hiphop.gr μπορείς να κατεβάσεις το video clip απο το "λόγια λόγια (μια στατιστική)"
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 23:18 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

να 'σαι καλα!!!
Smile
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music) All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©