Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641072
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ονειρα...
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 22 Μαι 2005, 01:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Μπράβο Ελλάς!!! Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 22:22 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
e-styles
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 24, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: everywhere

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 23 Μαι 2005, 17:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

cy_melissa έγραψε:
e-styles, δεν έχω λόγια... παρά μόνο ένα τόοοσο νά χαμόγελο!! Smile

Με το συγκεκριμμένο μουσικό σου κομμάτι ξεκίνησα τη Μεγάλη Παρασκευή να γράφω κάποιους στίχους... Όταν τους τελειώσω θα ήθελα να τους μοιραστώ μαζί σου... Να μου πείς τη γνώμη σου!


βεβαίως, θα ήθελα πολύ να τους δω και υπάρχει και πιθανότητα να τραγουδηθούν κιόλας!

ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

θα σου πρότεινα να συνεχίσεις να γράφεις τα όνειρά σου. που ξέρεις, μπορεί σε λίγο καιρό να τα διαβάζουμε στο βιβλίο σου! Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 23 Μαι 2005, 18:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 22:23 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 23 Μαι 2005, 23:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

melissa, έτσι είναι. `Ολοι οι στίχοι, όλα τα τραγούδια είναι βγαλμένα μέσα απ'τη ζωή, μέσα απ'τον πόνο και τις πληγές που δεχόμαστε, μέσα απ'τις χαρές που παίρνουμε..Και βγαίνει το ίδιο το συναίσθημα σαν στίχος..

είμαστε ανοιχτοί εδώ, ο e-styles και εγώ τουλάχιστον, να ακούμε τα όνειρά σου..μη σταματάς.. Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 24 Μαι 2005, 18:52 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ευχαριστω dmitspan για τη στήριξη που μου δίνεις...

χαίρομαι που πήρε αυτό το forum ζωή... ίσως είναι μια στήλη για να δίνει δύναμη στον καθένα μας... να μας ωθεί στο να πιστεύουμε και να κυνηγαμε τα όνειρά μας... να παίρνουμε ρίσκα... και να ζούμε τη ζωή μας έντονα...
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
e-styles
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 24, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: everywhere

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 27 Μαι 2005, 18:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

cy_melissa έγραψε:

Όσο για τους στίχους, ενθουσιάστηκα... θα χαρώ πολύ να πάρω τη γνώμη σου... Πάρα πολύ... Είναι κι αυτό ένα όνειρο μου από τα πολλά που θέλω να πραγματοποιηθεί... Γι' αυτό και θα βάλω τα δυνατά μου!! Smile
Να' σαι καλά...


όταν έχεις κάτι έτοιμο, στείλε μου pm, e-mail ή ό,τι θες για να τα πούμε και να τους δω! να'σαι κι εσύ καλά! Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 28 Μαι 2005, 11:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

πραγματικά cy_melissa έγινα φανατική του συγκεκριμένου forum διότι έπιασες τουλάχιστον για μένα μια ειδική κρυμμένη φλέβα...

Θεωρώ πως σαν άτομο έχεις να δώσεις πολύ "γνώση" στους γύρω σου και αυτό να ξέρεις είναι ένα σπάνιο χάρισμα αλλά και συνάμα μια υποχρέωση...υποχρέωση να ασπάζεσαι με δύναμη τη γνώση την οποία κατέχεις και να την διευρύνεις...

Γεινικώς όσο αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις, έχεις απόλυτο διότι που λές ότι είναι πραγματικά δύσκολο να τις κατανοήουμε και αυτό γιατί ακόμα και ο ίδιος μας ο εαυτός μας αποπροσανατολίζει και πασχίζουμε μέρα με τη μέρα να τον μάθουμε ακόμα καλύτερα... Θεωρώ πως όποιος λέει ότι ξέρει καλά τον εαυτό του και ότι τον ελέγχει πλήρως συμβαίνουν δύο πράγματα:
ή φοβάται να ανακαλύψει αυτό το οποίο κρύβει οπότε ζει πιεσμένος χωρίς να μπορεί να διοχετεύσει την εσωτερική του ενέργεια,
'η δεν διαθέτει τη νοητική και ψυχολογική ικανότητα να ψάξει τον εαυτό του οπότε είναι ο ευτυχισμένος της υπόθεσης, ζει σε μια τυποποιημένη από την κοινωνία ευτυχία... (έχω κινητό, εχω αυτοκίνητο άρα είμαι άρχοντας).

Και καταλήγω σε αυτό που είπες, ζούμε έντονα και αληθινά τη κάθε στιγμή ώστε να έχουμε την ικανότητα να νιώσουμε την μεγάλη της αξία... να έχουμε την ικανότητα να εκτιμήσουμε αυτό το οποίο περνάει από δίπλά μας...
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 23:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τελευταία τροποποίηση από τον cy_melissa στις Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 04:02 GMT. Συνολικά έχει τροποποιηθεί 3 φορές
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Μαι 2005, 04:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

πολύ καλό melissa Very Happy
ελπίζω να προωθηθεί, ειλικρινά
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Μαι 2005, 14:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 22:24 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
e-styles
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 24, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: everywhere

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 31 Μαι 2005, 18:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ωραία melissa!

μου άρεσαν οι στίχοι. ελπίζω να κολλάνε καλά και με το beat Smile

αλλά αυτό θα μου το πει η ...ειδικός!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 31 Μαι 2005, 21:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Very Happy πόσο χαίρομαι!!! ανυπομονώ να το ακούσω τραγουδημένο!!!

Όνειροπραγματικότητα!!! Μακάρι να πάει καλά...
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 31 Μαι 2005, 22:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

το πιο όμορφο πράγμα όταν το όνειρο γίνεται πραγματικότητα.. Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 1 Ιουν 2005, 23:16 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

cy_melissa
μου αρέσουν πολύ οι στίχοι σου και για να πω την αλήθεια θα ήθελα να τους ακούσω σε ένα rock κομμάτι(ο καθένας με τη λόξα του).
Με τη συνοδεία μόνο μιας κιθάρας και μιας μελαγχολικής βραχνής φωνής...

Μπράβο, συνέχισε και που ξέρεις μπορεί κάποτε να το δεις να γίνεται τραγούδι... το δικό σου τραγούδι.


Μαίρη
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 14:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Melissa θα είμαι απόλυτα ειλικρινής μαζί σου.

Οι 3 πρώτες στροφές καθώς και η τελευταία είναι πάρα πολύ καλές!!!!!
Υποκλίνομαι...

Τώρα για την 4η, 5η - δεν ξέρω τι ακριβώς - αλλά κάτι με χαλάει.

Γενικότερα πιστεύω πως είναι δύσκολο να αξιολογήσεις και να κρίνεις στίχους.
Η ποίηση ειναι κάτι πολύ προσωπικό και σίγουρα όχι για να κρίνεται (κατά την γνώμη μου πάντα).
Είναι κάτι σαν άβατο της ψυχής του καθενός.
Δεν μπορείς να μπεις και να εμβαθύνεις, γιατί δεν ξέρεις κάτω απο ποιά ψυχοσύνθεση έχει γραφτεί κάτι.

Πάντως θα ήθελα να διαβάσω και άλλα δικά σου...


Τροποποιήθηκε από τον Stefania την Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 21:35 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrLoverman
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Dec 07, 2004
Μηνύματα: 94

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 17:16 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ πολύ παλιά σε ένα ξενοδοχείο είχα δει ότι πετούσα και κάτι είχε το ταβάνι πάνω από το κρεβάτι μου και πέταξα να το βουλώσω με λίγο πουρέ!
Το μεσημέρι που ξύπνησα ήμουν πολύ κοντά στο ταβάνι. Κοιτάω δεξιά κι αριστερά και τί να δω; Μου είχαν δέσει το κρεβάτι με 4 σκοινιά από κάτι κρίκους στο ταβάνι. Η ζημιά υπήρχε ακόμη, αλλά ευτυχώς δεν ξαναέβρεξε
_________________
Όποιος δεν κατάλαβε τι έγραψα μάλλον ξέρει καλά ελληνικά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 4 Ιουν 2005, 00:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Στεφανία σε ευχαριστώ πολύ για τα ειλικρινή σχόλιά σου, πραγματικά εκτιμώ τη γνώμη σου...

Είπες για την 4η και 5η στροφή πως σε χαλάνε κάπως...

Αν έχω αντιληφθεί σωστά την ψυχοσύνθεσή σου, από το λίγο καιρό που σε διαβάζω, πιστεύω πως δεν σου αρέσαν γιατί είναι μοιρολατρικοί σε σχέση με τους υπόλοιπους που έχουν μιαν αντίδραση και αντίσταση...

Μπορεί και να κάνω λάθος...


Μαιρη, έδωσες μια άλλη διάσταση και ατμόσφαιρα στους στίχους απ' ότι τους φανταστηκα... με έβαλες σε σκέψεις...
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 15 Ιουλ 2005, 10:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 04:00 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 15 Ιουλ 2005, 13:04 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ποιήματα, κείμενα και τα σχετικά μπορούν να μπαίνουν
εδώ
ή
εδώ
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 15 Ιουλ 2005, 14:22 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τελικά όντως χρειάζεσαι διακοπές επειγόντως!!! Μηνά, δώσε του παιδιού καμιά άδεια!

Cool
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 2 από 4

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©