Γιορτάζει ο Μάρκος
  Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641171
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ellinofwni Rock Skini

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music)


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
stelios
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jan 25, 2004
Μηνύματα: 4

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 27 Ιαν 2004, 02:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ellinofwni Rock Skini Απαντηση με παραβολή κειμένου

Sidiropoulos, Savvopoulos(tou tote),Aprosarmostoi,Spyridoula,Termites,Trypes,Xilina Spathia, Antidrasi, Panx Romana, kai alloi polloi mas thimizoun arage tipota? Sigoura mas thimizoun! Pou einai auti i dimiourgiki skini pou an mi ti allo eixe logo yparksis! Den exei teteio logo twra? Ola pane kala! Den yparxei logos gia tragoudi diamartyrias! DEN yparxoun fainomena opws ANERGIA, NARKWTIKA, EKSATHLIWSI (toso oikonomiki oso kai ithiki), ADIKIA etc.
An ola auta anikoun sto parelthon tote "Xalara" kai o Mazwnakis Simaioforos ston dikaio agwna mas!
Auta!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 29 Ιαν 2004, 21:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γειά σου Στέλιο!

Το διαβαζα και το ξαναδιάβαζα μέρες τώρα το μηνυμα σου, ετοιμαζόμενος να σου απαντήσω...

Μα πάντα στο τέλος διαπίστωνα ότι δεν έχω τι να πω...

Εγώ έχω δικαιολογήσει την απουσία από τα αυτιά μου τέτοιων ήχων και στίχων και στην άνοδο της ηλικίας μου..

Από την άλλη, εκείνες τις εποχές 70-80 ο κόσμος έβρισκε μια ταύτιση στη διαμαρτυρία και τον καυτηριασμό καταστάσεων χρόνιων.. Τώρα να βγουνε γκρουπάκια να γράψουν τραγούδι και τον Πάχτα; Σε 2 μήνες θα έχει ξεχαστεί κι όλας.. Ειδικά όταν όλοι ζούνε σε μια μικρή υποκρισία, με τα high κινητά, τα trendy ringtones, ta cabrio αυτοκίνητα επιδόσεων... Τι να καταγγείλουν;

Οταν η φάση της μικρής επανάστασης των 80ς (που ήρθε ίσως και λίγο ώς κατάλοιπο από την αντίστοιχη των 60ς 70ς της μαμάς Αμερκής) τελείωσε.. Οταν οι δισκογραφικές βλέπουν ότι δεν συμφέρει να έχουν συμβόλαια με συγκροτήματα αλλά με σολο καλλιτέχνες, και τα δέλεαρ είναι πολλά για να διαλυθεί το γκρούπ...

Είχα την χαρά, όταν είχε αποφασιστεί η διάλυση των Τερμιτών και ετοιμάζοντας τον τελευταίο τους δίσκο (περιμένοντας την βροχή) να τους έχω στο στουντιο για μια πρώτη ραδιοφωνική και την αναλογη συνέντευξη.. Μου είπε λοιπόν ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, ότι όλοι στο γκρουπ (Μιντζέλος, Σπυρόπουλος-Μπαχ, ο ίδιος) θα συνέχιζαν με την μουσική, αλλά σόλο και σε διαφορετικές εταιρίες, επειδή ο καθένας την έψαχνε πλέον αλλιώς.. Και ενώ οι άνθρωποι μένουν ίδιοι, τελικά βλέπεις την σημερινή θεματολογία του Μαχαιρίτσα.. Την προηγούμενη εβδομάδα, πριν την συνέντευξη μου είπε μάλιστα ότι το συγκρότημα ήταν στο ΜΙΝΙΟΝ και υπέγραφε αυτόγραφα.. "Για να γνωρίσετε και να σας γνωρίσει ο κόσμος σας;" ρώτησα ο αφελής.. "Οχι, γιατί μας έδινε καλά λεφτά το ΜΙΝΙΟΝ" μου απάντησε..

Για αυτό γουστάρω πολύ τα γκρουπάκια, που ακόμα την ψάχνουν την άκρη, κλείνουν και πληρώνουν από την τσέπη τους στούντιο για πρόβες και ντέμο, και τελικά μερικά από αυτά φτάνουν και στα χέρια μου για να τα παίξω από εδώ.. Πολύ πιο αυθεντικά και γεμάτα, από πολλά άλλα "ροκ" καταξιωμένα συγκροτήματα και ερμηνευτές που θεωρούνται καταξιωμένοι σήμερα..

Και για να γυρίσω στην αρχή του μηνύματός μου....
Δεν ξέρω τι και γιατί συμβαίνει.. Προφανώς, οι "Μικροί μας Ηρωες" ξεπουλήθηκαν, ή πέθαναν, ή σιώπησαν.. και μαζί τους λίγο και εμείς..

Και έτσι σιωπώ και εγώ...
Δεν έχω τίποτα να πω και να απαντήσω.. Τι να πω; δίκιο έχεις... Αλλά που να το 'βρεις!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music) All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©