Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641057
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Η ανάμνηση μιας μεγάλης αγάπης...
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Z-A-R-K-O
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 01, 2004
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Ιουλ 2004, 22:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania xiarome gia sena pou zeis kati toso omorfo.Egw pistevw oti an skeftume oti i kathe sxesi einai i proti mas kai tin zoume pio poli kai pio ousiastika kai dhene xume sto mualo mas mono na paroume alla pio poli na dhosume.To na dhinis ples fores einai kalitero apo to na perneis.Giaft kai i perisoteri skefonta to proto fili ton proerwta kai len giati dhen mporo na to zisw pali.Isws giati tora exoume gini pio omi apla theloume na pername kala kai dhen mas niazi o allos.Pantos i Prwti Agapi oso kairos kai an perasi oses sxesi kai an kaneis dhen tin ksexnas kai pistevw oti afta pou thimase perisotero einai ta kala.Einai krima kai adhiko na xorizis apo mia megali agapi kai afto pou sou meni na einai I pikra kai TO misos.
Make love no war
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 10 Ιουλ 2004, 02:24 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Η πίκρα σβήνει με το καιρό και μένουν οι όμορφες στιγμές αλλά όχι όμως 100%...
Αν σκεφτούμε πως ήταν η μεγάλη αγάπη η οποία κατάφερε να μας φέρει τα πάνω κάτω...μας έχει αφήσει μια πικρία και ένα ερωτιματικό "τι έφταιξε?"...
Πότε δεν θέλουμε να τελειώσει ο μεγάλος μας έρωτας όμως κάτι συμβαίνει και έρχονται έτσι τα πράγματα που όλα καταρρέουν...και μας κομματιάζει...ξέρουμε δεν θα ξαναζήσουμε τον ίδιο έρωτα και αυτό μας πονάει στην αρχή...μετά μένει μόνο η ερώτηση και η νοσταλγία μέσα μας...

Δεν μπορώ να σκεφτώ με χαρά τη μεγάλη αγάπη...είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα...χαρά για ότι ένιωσες και νοσταλγία γιατί κάτι έφταιξε και διάλυσε....
Αυτό που μπορώ να σκεφτώ με χαρά είναι το ενδεχόμενο να έρθει ένας νέος έρωτας...που θα σε κάνει να βγείς από το "ψυγείο" της νοσταλγίας και θα σε κάνει να εκπλαγείς με τον ερωτισμό και την ευτυχία που θα σου βγάλει...

Χαρά είναι η ίδια η ζωή που είναι γεμάτη εκπλήξεις...
Ή μεγάλη αγάπη είναι μια ανάμνηση με γλυκόξινα συναισθήματα και ίσως και ένα πρότυπο που θέλεις να ξαναζήσεις αλλά αυτή τη φορά να κράτησει...

Stefania feel the love tonight....

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 10 Ιουλ 2004, 12:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πολύ όμορφα τα λες Μαράκι Very Happy

Stefania έγραψε:
... αλλά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να ζείς την στιγμή... το τώρα!!!


Αλήθεια το πιστεύεις αυτό; Δεν έχω συναντήσει κοπέλα που να μην κολλάει στο μετά, ίσως λόγω απογοητεύσεων του παρελθόντος, αυτοπεποίθηση στο μηδέν; τι να πω. Και εγώ έχω πληγωθεί και έχω πικραθεί, όμως σε νέα σχέση θέλησα πάλι να δώσω, δίχως να με νοιάζουν οι συνέπειες, αλλιώς να πα να γινόμουν καλόγερος, έτσι; Shocked

αυτά, πα να δω στρουμφάκια! Shocked Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 10 Ιουλ 2004, 15:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Διαβαζω σε ολο αυτο το θεμα για τον "μεγαλο ερωτα".
Εχω μια ερωτηση... πως ειμαστε τοσο σιγουροι οτι τον εχουμε ηδη ζησει? Οσοι λενε οτι εχουν ζησει τον "μεγαλο ερωτα" να εχουν ζησει απλα κατι ισχυρο... που ξερουμε οτι ο "μεγαλος ερωτας" δεν θα ειναι ο επομενος? Πως μπορει καποιος να προσδιορισει το μεγεθος των συναισθηματων? Στεφανια ισως ο "μεγαλος ερωτας" να ειναι αυτος που ζεις τωρα και οχι καποιος στο παρελθον... Μαιρη ισως να ζησεις τον "μεγαλο ερωτα" στο μελλον και να ειναι τοσο κατακλυστικα τα συναισθηματα που θα ζησεις που θα εχεις την εντυπωση οτι μεχρι τωρα δεν ειχες ζησει τον "μεγαλο ερωτα"

Δεν λεω οτι δεν εχουμε αγαπησει, απλα θεωρω οτι το να λεμε "εζησα τον μεγαλο ερωτα" αδικει τον ανθρωπο που θα ερθει επομενος στη ζωη του καθενος...

Deep_Oblivion
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 11 Ιουλ 2004, 14:53 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep Oblivion...έτσι όπως το θέτεις το θέμα...φαίνεται πως όντως αδικείται ο άνθρωπος που έρχεται μετά...όμως δεν είναι έτσι ακριβώς...

Θεωρώ ότι δεν αδικείται, δεν χάνει το παιχνίδι απλώς έχει να παίξει με πιο δύσκολους κανόνες...

Πιστεύω όμως είναι ικανοποίηση και για εκείνον να ξέρει ότι έχει να διεκδικήσει κάτι περίεργο και δύσκολο...ή χαρά και η ικανοποιήση μετα είναι διπλή...

Όσο για το αν έχουμε ζήσει τον μεγάλο έρωτα είναι γεγονός πως δεν μπορούμε να το υπογράψουμε...πάντα υπάρχει κάτι πιο μεγάλο και πιο έντονο...αν έρθει στο δρόμο μας...θα το ζήσουμε και ο "μεγάλος έρωτας" που λέγαμε πριν θα ονομαστεί "πρώτη αγάπη"...διότι ο μεγάλος έρωτας πλέον θα είναι ο επόμενος...
Κανένας λοιπόν δεν αδικείται...όταν υπάρχει διάθεση και όρεξη για διεκδίκηση περνάνε και οι 2 καλά και το παιχνίδι γίνεται ενδιαφέρον και ουσιώδες...

Το καλοκαιράκι άλλωστε ενδείκνυται και για έντονους έρωτες...γεμάτους ρομαντισμό κάτω από την θαλασσινή, βραδινή, μεθυστική αύρα...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 11 Ιουλ 2004, 15:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

dmitspan έγραψε:


Stefania έγραψε:
... αλλά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να ζείς την στιγμή... το τώρα!!!

Αλήθεια το πιστεύεις αυτό;


Φυσικά και το πιστεύω!!

Νομίζω ότι αν σκεφτόμαστε το μέλλον μιας σχέσης συνέχεια... αυτό το μέλλον μπορεί και να μην έρθει ποτέ.

Αγχωνόμαστε και αυτό το μεταδίδουμε, δεν λειτουργούμε αυθόρμητα, λέμε, μήπως να μην το κάνω αυτό..δεν θα του αρέσει κλπ. κλπ., πέφτουμε σε λάθη και γενικώς σκεφτόμαστε διάφορα που χαλάνε την μαγεία και ξεχνάμε την ουσία...

Γι αυτό ας ζήσουμε το τώρα που ειναι εδώ... στα πόδια μας... και όλα τα άλλα έρχονται...

Δεν ξέρω αν αυτα ειναι σωστά... οι φίλοι μου λένε ότι είμαι ρεαλίστρια και πολλές φορές καθόλου ρομαντική (ξέρω να κρύβομαι καλά Cool ) ... εμένα μου βγαίνουν σε καλό όμως!


Dmtspan σου έχω πει ότι σχεδόν πάντα γελάω με αυτα που γράφεις???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Τα στρουμφάκια παίζονται σε κάποιο κανάλι?
Ενημέρωσέ με!!!!!!!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 11 Ιουλ 2004, 17:56 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania έγραψε:
Dmtspan σου έχω πει ότι σχεδόν πάντα γελάω με αυτα που γράφεις????

Τώρα αυτό πώς να το πάρω; Embarassed Rolling Eyes Cool

Τα στρουμφάκια παίζονται κάθε σαβ/κο στο Star νομίζω κατά τις 12+ Very Happy

και η ελλάδα όλη στρουμφοντύθηκε blue da ba dee da ba
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 11 Ιουλ 2004, 18:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλόοοοοοοοοοοο

χαχαχα...

Dmιtspan...οφείλω να ομοληγήσω ότι "έγραψες"....

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 12 Ιουλ 2004, 00:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Very Happy Cool
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 12 Ιουλ 2004, 00:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Το ότι με κάνεις και γελάω... είναι σούπερ...ότι καλύτερο...θα μπορούσε να γίνεις κολλητός μου...
Και το να είσαι κολλητός μου ειναι μέγιστη τιμή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ξέρεις πόσοι με παρακαλάνε και δεν τους πάιζω???? Cool Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 12 Ιουλ 2004, 13:59 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εεεεε, ίσαααααααααα Very Happy
Εγώ πάλι ξέρω ότι όποιος είναι μαζί μου κερδίζει! Embarassed Cool Very Happy Very Happy
(πάντως ότι είμαστε και οι δύο ψωνάρες ε.. Cool )
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©