Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 644650
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Πομπός FM RVR TEX20NV italy

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Πωλήσεις - For Sale


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 12 Απρ 2010, 13:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Πομπός FM RVR TEX20NV italy Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πομπός FM, PLL, RVR TEX20 NV, ITALY.

Σε αριστη κατασταση - δεν εχει δουλεψει ποτε - ηταν εφεδρικος σε ραδιοφωνικο σταθμο-
Η ισχυς εξοδου ειναι 21 watt, και διαθετει προστασιες για στασιμα - θερμοκρασια ...
Εχει οργανο ελεγχου που μετραει την ισχυ τα στασιμα απο την κεραια και το ποσοστο της διαμορφωσης του ηχου.
Η επιλογη της συχνοτητας ειναι με PLL (87,5 - 108 ΜΗΖ)
Διαθετει 2 εισοδους ηχου, για μονοφωνικη ή stereo εκπομπη.
Ειναι οτι καλλιτερο και οτι πιο αξιοπιστο για να αρχισει καποιος τις δοκιμες στην μπαντα των FM.
Η αξια ενος τετοιου μηχανηματος, που πληρη ολες τις προδιαγραφες (ccir) για νομιμη εκπομπη, ηταν πριν χρονια, αρκετες εκατονταδες χιλιαδες δραχμες.
Σημερα σας το προσφερω, 380 ευρω + τα εξοδα του κουριερ.
Για οποια πληροφορια καλεστε με 6936970970 (Γιωργος)


Για γωτογραφιες, δειτε εδω
http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=50244
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 12 Απρ 2010, 14:24 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κρίμα που το δίνεις.. (εκτός, αν δεν έχεις συναισθηματικό δεσμό μαζί του)..

Επειδή τις φωτογραφίες πρέπει να ειναι μέλος κανείς να τις δεί, δεν μπορείς να τις ανεβάσεις αλλού? (ή εδώ ας πούμε σε κανένα από τα άλμπουμς σου;)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 13 Απρ 2010, 02:14 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μηνα, καλησπερα.

Απο τοτε που σε βρηκα, το μερακι ή η αρρωστια, μου ξαναηλθε.

Εχω πουλησει καποια μηχανηματα και εχω αγορασει αλλα τοσα.
Εχω σε Ραφηνα - Θεσσαλονικη - Χαλκιδικη, 3 φουλ σετ επαγγελματικων μηχανματων και κεραιων.

Τα αγοραζω απο Ιταλια και αφου τα παιξω κανα 6μηνο τα δινω (δεν βγαζω κερδος - το κεφι μου κανω)

Εχω αγορασει rvr elenos es innovaction suono tem .......

Να φανταστεις, πηρα ενα linear 1,3 Κw, και μου το πηρε ενας φιλος επαγγελματιας, μαζι με το κουτι 1 μερα μετα την παραλλαβη του. (ειχε χαλασει ο σταθμος του και επαιζε με 500 watt)

Eυτυχως δεν εχω μπει πολυ μεσα , αλλά δυστυχως δεν τα πολυ παιζω (λογω χρονου)

Απο στιγμη σε στιγμη, παραλαμβανω ενα exciter TEM 1000.
(εγω δεν τα ηξερα τα τεμ, αλλά μου ειπαν οτι ειναι απο τα καλλιτερα μηχανηματα)

Για να δουμε, ποσο θα παιξω κι αυτο ....

Το πιο ομορφο μεχρι στιγμης που ειχα, ηταν το elenos etg 1000 που εβγαζε 1450 watt.

Aπο κεραιες, κατασκευαζω τις j pole που παιζουν οπως παλια. Δηλαδη , κοντα καλα, και μακρια πανε εκει που δεν το πιστευεις.

ΥΓ
εριξα τις φωτο στο αλμπουμ. Αν μπορεις να τις μεταφερεις στην Αγγελια.
ΥΓ
Οταν ελθω, θα σε παρω για να βγουμε απο το σπιτι μου στην Αν. Αττικη (υπαρχουν ελευθερες συχνοτητες και με 20 βαττακια θεριζω)
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 13 Απρ 2010, 10:24 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γεια σου Γιώργο!

Κι εγώ μπήκα σε διάφορα tripάκια με τις εδώ συζητήσεις μας και από ότι μου λενε δεν ειμαστε μόνοι.. Μάλιστα κατά καιρούς, με ρωτάνε τι έγινε και με εκείνο το ..project με τις συγκρίσεις των κεραιών που είχες γράψει οτι θα επανέλθεις με τα αποτελέσματα..

Εχω κρατήσει το budget πολύ χαμηλά βέβαια ακόμα, και λόγω και τεχνικών δυσκολιών (ήθελα να φτιάξω τρελό κεραιϊκό και ..κόλλησα / απογοητεύτηκα όταν στο version 1 έβαλα απάνω γέφυρα και είδα στάσιμα κοντά στο 2).. Αυτό τις J Pole / 3L/4 ίσως πρέπει να τις ξανασκεφτώ.. Wink


Oσο για την πρόσκληση, όταν με το καλό κατηφορίσεις, θα χαρώ να κάνουμε τις .. ακροάσεις που λες! Μπορεί να φέρω κι εγώ κάτι να τσεκάρουμε στη Ραφήνα! Smile Γιατί εγώ το δοκίμασα Ορωπό, όπου το παράσιτο και οι εκπομπές από Χαλκίδα και τριγύρω είναι στο Θεό (πήγε καλά όμως με μια ..commando ground plane στα 4 μολις μέτρα από το έδαφος)


Λοιπόν, οι φωτογραφίες που ανέβασες πήγαν στο αλμπουν για το ραδιόφωνο, αφού δεν έχεις φτιάξει κανένα προσωπικό γκαλερι (είναι και περιεργο το software)..

Βάζω thumbs με τα αντίστοιχα links..
















Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 13 Απρ 2010, 10:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μηνα,
οταν ελθω θα κανουμε παρεα 3 j pole για οποια συχνοτητα θελεις.
Χρονος κατασκευης της j pole 15 λεπτα, χρονος ελεγχου αυτης 1 ωρα.
Βεβαια , με τον αναλυτη, ο ελεγχος ειναι γελιος και λαμβανεις ενα σωρο στοιχεια που παλια δεν τα ξεραμε.

Αν θελεις, μπορω να σου δανεισω για τις δοκιμες σου, ενα παλιο μεν ωραιο δε, exciter της Ηλεκτρον. Ειναι σαν τα γνωστα cdm, ομως εχει για εξοδο το bgy33, και το εχω περασει απο αναλυτη φασματος και δεν εχει αρμονικες.

Μου το επιστρεφεις οταν γεμισεις τις μπαταριες σου.

Για πες, το ειδες το βιντεο με την 3cx800 ?

Τωρα, το τεστ εγινε, και η ληψη εγινε με band anazyzer (πηρα και τετοιο), ομως υπηρξε προβλημα με το ενα λαπ τοπ, οπου εβγαζε μια συχνοτητα εντος fm και χαλασε ολα τα αποτελεσματα.

Η συχνοτητα παρεμβολης ηταν ακριβως πανω στο ενα μηχανημα.
Με αποτελεσμα, οταν ειχα αποσταση πανω απο 8 χλμ, εχανα απο την παρεμβολη την μια κεραια.
Ευτυχως, οταν τελειωνε το τεστ, τελειωσε η μπαταρια του λαπ τοπ, και τοτε καταλαβα το προβλημα.

Ομως δεν ειχα αλλο χρονο για να ξανακανω τις μετρησεις κι εφυγα.

Στην πρωτη ευκαιρια το τεστ θα ξαναγινει.
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 13 Απρ 2010, 11:57 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Το μεγαλεπίβολο έργο που είχα ξεκινήσει πριν 1-2 καλοκαίρια, ήταν η κατασκευή μιας co-linear από συνδυασμούς (και για τα στοιχεία της / διπολα της) coaxial RG58 που αποδίδει όσο οι κανονικές, και ουσιστικά είναι ένα μακρύ καλώδιο / μαστίγιο.. (άντε και με κανά radial κάτω - κάτω)...

Σκοπός απότερος, -που θα λειτουργούσε και η J με περισσότερες ..ιντσες όμως- θα ήταν προκειμένου να εγκατασταθεί μόνιμα σε ταράτσα πόλης χωρις πολλές άλλες κεραίες τριγύρω, να μην βγάζει καθόλου μάτι (πχ να χωράει μέσα σε έναν πλαστικό νεροσωλήνα)..

Βλέπεις πια, οι καιροί είναι πονηροί και δεν μπορούμε να διακινδυνεύουμε για ένα χομπυ της 1 ώρας ή του Σαββατοκύριακου, την προσωπική και ακόμα περισσότερο οικογενειακή ηρεμία, γαλήνη, ασφάλεια, και ότι άλλο..

Exciter εχω, το analyzer φέρε να δώ τι βλακεία έκανα με την κεραία και πώς μαζεύεται..

Οσο και να τις αναπολώ τις CX, αυτό που μου με ψάρωσε στα videos ήταν το ELENOS 1450 .. Αυτή η χάρη του πατάω 3 buttonάκια και από τα 25 watt πάω στο 1.5 κιλό (κι ας ουρλιάζουν τα fanάκια) μου έκανε κάπως!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 13 Απρ 2010, 12:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μηνα , υπαρχουν πολλα σχεδια για προσαρμογη με καλωδια στις κολινεαρ.
Μην σε νοιαζει, με τον αναλυτη θα τα δουμε σχεδον ολα.
Δυστυχως, στις κολινεαρ, παιζει πολυ το τιλτ νταουν .... οπου αυτο δεν θα το δεις με οργανο, παρα μονο στην πραξη.
Βεβαια υπαρχουν και ετοιμα καλωδια που κανουν αυτο που θελεις, Ομως τα δινουν οσο σχεδον κανει ενα καβιτι ....

Οταν βαρεθηκα το etg 1000 το εδωσα κανα 200αρι πιο φθηνα απο οτι το πηρα και αυτο γιατι ελεγα "τωρα με την κριση ..κλπ"

Εγινε χαμος απο νομιμους - τελικως το πηρε ο πρωτος που με πηρε και
ηταν ερασιτεχνης απο βουνο, και θα το εβαζε να παιξει στα 300 watt.
εγω του ειπα, αστο ρε φιλαρακι να το παρει καποιος που θα το δουλεψει καλα.
Τιποτα αυτος, εκει, το θελω.
Αν ηξερα ποσοι θα το ζηταγαν, δεν θα του το εδινα.
Κριμα το μηχανημα.

τωρα ειμαι εν αναμονη παραλαβεις του ΤΕΜ, EXCITER, 1 KWATT.

υγ
εγω παντα θα λατρευω τις λυχνιες , PLUG & PLAY Για τους μη γνωστες ειναι τα τρανζιστορ. Εμεις Μηνα μου, γνωριζουμε ....
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Πωλήσεις - For Sale All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©