Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641045
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ιδέες για καλοκαιρινά Σαββατοκύριακα
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 28 Ιουν 2004, 16:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αντιπαρος ειναι σαφως πιο γραφικα και "καλοκαιρινα" απο την Παρο!
Εγω παντως θα κανω την πρωτη μου εξορμηση την επομενη εβδομαδα για τα Βασσιλικα στην Β.Ευβοια (οχι δεν παω για να δω την Φαρμα Ι!!!).
Χρειαζομαιτην χαλαρωση και εκει που θα ειμαι υπαρχει μονο το σπιτι και η θαλασσα!

Deep_Oblivion
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 29 Ιουν 2004, 11:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ πάλι θα είμαι στα Βασιλικά αύριο Τετάρτη(το τερπνόν μετά του ωφελίμου Wink ).
Λες να ξεχαστώ εκεί μέχρι την Δευτέρα...μμμμ... μου βάζω ιδέες...... να΄χα και μια καλή δικαιολογία. Αν πω πως δεν κατάλαβα πως πέρασε η ώρα θα με πιστέψουν άραγε; Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 29 Ιουν 2004, 16:52 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Με το καινούργιο βαπόρι Πειραιάς - Ίος 3 ώρες και 45 λεπτά. Φεύγεις το πρωί από Πειραιά φτάνεις το 12:30 - 13:00 στη Νιό.

Καταπληκτικά μπαράκια Twisted Evil για όλα τα γούστα με απίστευτο κέφι. Δεν χρειάζεστε αυτοκίνητο ή μηχανάκι. Συχνότατα δρομολόγια για τις καταπληκτικές παραλίες του νησιού.

Η χώρα είναι διατηρητέος οικισμός και έτσι δεν έχει αλλιωθεί από τον τουρισμό (αν εξαιρέσει κανείς τις ταμπέλες από τα bars). Αν μείνεις στη χώρα ή γύρω από αυτή μπορείς να ξεφαντώσεις μέχρι το πρωί χωρίς την έννοια του αλκοτεστ ή του taxi. Στην χώρα δεν κυκλοφορούν αυτοκίνητα και μηχανάκια). Τα barακια είναι όλα στην χώρα την οποία την περπατάς όλη σε 5 λεπτά. Χώρια ότι μπορεί να δεις και την αφεντομουτσουνάρα μου (αυτό που το βάζεις)! Κανένα bar δεν έχει είσοδο ενώ και στα 2 clubs (ποτέ δεν κατάλαβα πια η διαφορά αφού ο κόσμος χορεύει και στα bars) του νησιού είσοδο έχουν μερικές μέρες τον χρόνο (και πάλι βλέπουμε).

Αν θέλεις ηρεμία μπορείς να μείνεις στην Κουμπάρα, στην Ψάθη, ή στο Μαγγανάρι. Στα τελευταία 2 καλό είναι να έχεις αυτοκίνητο ή μηχανή γιατί λεωφορείο έχει 1-2 φορές την ημέρα (στο Μαγγανάρι ο δρόμος είναι χωμάτινος και τα παπάκια θα... κουραστούν)

Μια μέση λύση είναι να μένεις στο λιμάνι. Μπορείς να έχεις την ησυχία σου όποτε το επιθυμείς (δεν έχει πολλά μαγαζιά ενώ δεν έχει και ιδιαίτερη κίνηση αυτοκινήτων), το λεωφορείο θα σε πάει στην χώρα (κάθε 10 λεπτό)ενώ η απόσταση χώρα arrow λιμάνι είναι αστεία (10 λεπτά) μια που είναι κατηφόρα μέσα από ένα πολύ όμορφο καλντερίμι (αρκεί να μην το παρακάνεις με το ποτό).

Κυριακή πρωί εκκλησία (βέβαια Wink ) και καφέ στην πιάτσα (πλατεία). Μπανάκι (πλατς πλιτς Cool ) και χαλάρωση στη βεραντούλα του δωματίου (ή όπου αλλού θέλετε)

Επίσης μη χάσετε το υπέροχο ηλιοβασίλεμα είτε από την Παναγιά την Γκρεμιώτησα (βάλτε κανά παπούτσι της προκοπής για να μην γκρεμιστείτε!!), είτε από το Ιος Club (πολύ πιο κυριλέ από το σκαρφάλωμα, ποτάκι και υπέροχη χαλαρωτική μουσική). Μην το αφήσετε για την μέρα που θα φύγετε γιατί μαζί με το ηλιοβασίλεμα θα δείτε και το καράβι να φεύγει. Razz

20:00 αναχώρηση για Πειραιά (κάθε Κυριακή).

Λεπτομέριες όταν σας βρω στα καλντερίμια του νησιού.
Νεοκλής Cool
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 29 Ιουν 2004, 17:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Άντε τώρα να μου πείτε ότι μετά από όλα αυτά δεν είσαστε με το ένα πόδι στο πλοίο.

Να' σαι καλά βρε neokles ήσουν περιγραφικότατος σχεδόν ένιωσα το αεράκι της θάλασσας να με χτυπά στο πρόσωπο και σα να μου μυρίζουν και καλαμαράκια..... Very Happy

Πολύ ενδιαφέρουσα η πρότασή σου....
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 29 Ιουν 2004, 17:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εαν δεν το καταλαβατε λοιπον, ο Neokles ειναι ο δημαρχος της Ιου που εχει γινει μελος εδω!!!
Laughing Laughing Laughing
Εκτος απο δημαρχος ειναι και ιδιοκτητης του τοπικου goody's, του μεγαλυτερου club-bar της πολης, εχει ενα ξενοδοχειακι και επισης ειναι και αυτος που νοικιαζει τις ξαπλωστρες στην παραλια πουλωντας και τα νερα (αφου κλεινει την γεωτρηση καθε Ιουνιο!!!)
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Κατα τα αλλα ειναι ενα υπεροχο νησι η Ιος ! ! !

Deep_Oblivion

Υ.Γ.: Νεοκ το audi παει στην Ιο η θα παρεις κανενα τανκς για να αντιμετωπισεις τον περυσινο γειτονα???
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 30 Ιουν 2004, 10:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Θα απαντούσα στις ψευτιές και στις κακοήθιες σου Laughing αλλά δεν είναι το σωστό μέρος.

Το Audi θα μείνει σπίτι... μπορεί να κατέβει το regata.

Razz Razz Razz

Υ.Γ. Το νερό το πουλάω σε πολύ λογική τιμή Laughing (άκου νερά)

(άκου δήμαρχος!!!)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 30 Ιουν 2004, 22:39 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Neokles με κόβω να πηγαίνω Ιο μετά την εκπληκτική σου περιγραφή...
Πω Πω τι ζημιά μας έκανες τώρα...και όχι τίποτα άλλο...αντί να ξυπνήσω αύριο στο ωραίο ξενοδοχείο και να πάω για μπανάκι...εγώ θα ξυπνήσω και θα με περιμένει δουλειά στο γραφείο....ήτταααααααα........

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 1 Ιουλ 2004, 03:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κλαψ κλαψ! Δυστυχως η πρωτη ακυρωση (και) για φετος εγινε για μενα... Εκει που θα περιμενα να καταλαμβανω ενα σημαντικο κοματι παραλιας στα Βασσιλικα της Ευβοιας, τελικα η παρεα δεν ειναι μεσα... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Μηπως μπλεκω με "παιδια της πολης"? Μπα... καποιος με ματιασε, και λενε οτι το ματι του regata πιανει!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Deep_Oblivion
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 1 Ιουλ 2004, 11:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion έγραψε:
Μηπως μπλεκω με "παιδια της πολης"? Μπα... καποιος με ματιασε, και λενε οτι το ματι του regata πιανει!!!!

Deep_Oblivion


Μάλλον κάποιος σε μάτιασε Twisted Evil

Μη στενοχωριέσαι φίλε μου... μια άλλη φορά θα πάτε υγεία να έχουμε.

Καλό μήνα σε όλους
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 3 Ιουλ 2004, 23:22 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν εχω πολύ χρόνο ... ετοιμαζομαι να βγω... και είμαι χωμένη στα τσιμέντα της πρωτευουσας... καλοκαιριάτικα...σαββατιάτικα.... τον έρωτα μου μεσα...γκρρρρ και εσείς λετε για νησακια κ παραλίες!!!!!! κλαψψψψ

Λοιπον δεν θα κανω περιγραφη του νησιού δεν προλαβαινω, αλλά να πάτε στους Παξούς - Αντιπαξούς.
Θα με θυμηθείτε.
Εχω στείλει πολύ κόσμο εκεί και όλοι με έχουν λατρέψει!! Cool ειμαι ψώνιο το ξέρω.
Θα πάτε στη Λακα και θα βρείτε τον Διογένη - ένα ταβερνιάρη εκεί.
Ο τύπος ειναι τρελάρας και πολύ σωστός.
Αυτός θα κανονίσει τα πάντα για σας.
Εμας μας βρήκε μέρος να στήσουμε σκηνή -κάμπινγκ δεν έχει - και γενικότερα μας ειχε βοηθήσει πολύ.

Επίσης φοβερή θάλασσα και παραλίες εχουν στη Χαλκιδική - 2ο πόδι τέρμα, οι Καβουρότρυπες - Σάρτη.

Και καθότιν είμαι από κάμπο μεριά και αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας... όλες οι παραλίες κάτω από τον Κίσαβο εχουν τρελή ομορφιά.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©