Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641068
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Τίτλοι τραγουδιών που ψάχνετε
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Τίτλοι & Στίχοι Τραγουδιών


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Απρ 2006, 10:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: ΕΛΛΗΝΙΚΟ Hip HOP και 80s σήριαλ.. Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εχω την εντύπωση ότι αρχίζει να γίνεται πολύ μακρύ αυτό το topic με αναζητήσεις με αποτέλεσμα να γίνεται δύσκολο να ψάξει κανείς για τραγούδια και τίτλους που δεν έχουν βρεθεί για να απαντήσει, και για να βρει κανείς τις απαντήσεις του σε προηγούμενα ερωτήματα..

Ισως θα έπρεπε να φτιαχτεί ένα ξεχωριστό forum για αυτά.. Επειδή όμως ο Moderator dmitspan ξέρει καλύτερα, θα περιμένω την εισήγησή του..

Στο θέμα μας..

Δύο τραγούδια (Τίτλους και Δημιουργούς) ψάχνω σήμερις..

Το ένα για μένα και το άλλο για ακροάτρια του Free FM..

Το πρώτο είναι από τον χώρο του Ελληνικού hip hop και συγκεκριμένα από τον Εισβολέα .. Το έχω ακούσει κάποιες φορές στην Hip hop ζώνη του Atlantis και επίσης, σε ένα remix που έχει κυκλοφορήσει στο net του ΦΤΑΙΣ (Ταμτα & Εισβολέας) DJ ZAN TAS MASH UP MIX ..
Οι στίχοι και το ρεφραίν λένε: "Για αυτό πάμε πηδάμε όλοι μαζί, χέρι πάνω αριστερό και δεξί, θέλω απόψε αταξίες ρε συ, να το κάψουμε όλο το μαγαζί".. Παίζει και στον HotStation.gr (το remix) ... Νομίζω ότι όποιος το ξέρει, θα κατάλαβε ποιο είναι, αλλά αν θέλετε μπορώ να ανεβάσω και sample (αλλά βαριέμαι)..


Το δεύτερο είναι η μουσική τίτλων της σειράς "Αρχαιοκάπηλοι" (sequel των Ιερόσυλων) με τον δαιμόνιο δημοσιογράφο Μαρτέλη (Θάνο Λειβαδίτη) της δεκαετίας του 80. Η ακροάτρια που το θυμόταν και το αναζητούσε είχε μια υποψία ότι θα μπορούσε να ήταν Big Alice - Μπίγαλης.. Εγώ από την άλλη δεν το θυμάμαι καθόλου..

Ευχαριστώ!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Απρ 2006, 11:29 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Για το πρώτο τραγούδι που ψάχνεις, ο τίτλος είναι "ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ"
Εισβολέας και Τακι Τσαν.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Απρ 2006, 11:57 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania έγραψε:
Για το πρώτο τραγούδι που ψάχνεις, ο τίτλος είναι "ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ"
Εισβολέας και Τακι Τσαν.


Α-τσα!! Smile δεν ήξερα ότι ασχολείσαι και με αυτήν τη σκηνή Κέλλυ!

Σε παραδέχομαι.. Αμεση απάντηση! Είχα στα ...σκαριά το mixed tape Instrumentals that I Like αλλά είχα μείνει μέχρι το track 7.. To συγκεκριμένο ήταν το ... 8! Smile

Σε ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Απρ 2006, 13:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Να΄σαι καλά Μηνά!
Το τραγούδι το άκουσα και εγώ πριν λίγες μέρες στο ραδιόφωνο και μου άρεσε πάρα πολύ!!
Χαρούμενο και ανεβαστικό!

Αγροτικός Fm στη Λάρισα Very Happy … Μόνο ροκ και hip hop, εκτός από τα πρωινά που παίζει έντεχνα.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Απρ 2006, 15:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΟ Hip HOP και 80s σήριαλ.. Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:
Εχω την εντύπωση ότι αρχίζει να γίνεται πολύ μακρύ αυτό το topic με αναζητήσεις με αποτέλεσμα να γίνεται δύσκολο να ψάξει κανείς για τραγούδια και τίτλους που δεν έχουν βρεθεί για να απαντήσει, και για να βρει κανείς τις απαντήσεις του σε προηγούμενα ερωτήματα..

Ισως θα έπρεπε να φτιαχτεί ένα ξεχωριστό forum για αυτά.. Επειδή όμως ο Moderator dmitspan ξέρει καλύτερα, θα περιμένω την εισήγησή του..


εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου!
Βουρ λοιπόν για νέο forum! Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Απρ 2006, 17:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γίνε και ο "νονός"! Wink

Διάλεξε έναν τίτλο!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 15 Απρ 2006, 16:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:
Γίνε και ο "νονός"! Wink

Διάλεξε έναν τίτλο!


Ας διαλέξουν οι χρήστες κάποιον τίτλο, πάντως πιστεύω καλό θα ήταν "Τίτλοι & Στίχοι Τραγουδιών"
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dennisgr
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 24, 2006
Μηνύματα: 7

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 24 Απρ 2006, 13:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

geia sas paides.!!loipon xronia polla xristos anesti..!


Psaxnw apegnosmena na vrw ta exeis kommatia..
1o stous titlous arxhs tis tainias o ''ψιτ ο ιπποτης της λακουβας'' pou akougete ena tragoudi (knight rider)an thymame kalaa alla htan apo kapoio elliniko groupaki
2o to kommati proanafere ena paidi sto ksekinima autou nou tou topic pali gia thn idia tainia kai eixe dwsi kai ena sample
an mporei kapoio paidi na mou ta stilei estw sto mail mou!!


exw psaxei se ola ta p2p (dc++,mule ktlp)alla kanena sxetiko apotelesma!!
kai stenaxwrieme pou h ellinikh ilekrtonikh mousikh tou 80 exei diagrafh tooso eukola kai den vriskis oute se selides sto net gia auto to thema.,,h gia ta idia ta tragoudia!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 25 Απρ 2006, 00:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

καλώς ήρθες dennis και αληθώς ανέστη.

Ξεκινάω λέγοντας πως θα ήταν καλύτερα για όλους αν έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες

τώρα όσον αφορά τα samples, μπορείς να τα κατεβάσεις απ'τις σχετικές ιστοσελίδες που τα έχουν ανεβάσει οι χρήστες
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dennisgr
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 24, 2006
Μηνύματα: 7

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 25 Απρ 2006, 00:25 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

n aste kala!!..paidia egw enoousa oloklira ta kommatia
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dennisgr
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 24, 2006
Μηνύματα: 7

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 25 Απρ 2006, 21:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

κανεις ρε παιδια???κανεις??? μμ..!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dennisgr
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 24, 2006
Μηνύματα: 7

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Απρ 2006, 11:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

νασε καλα φιλαρακι...τηα ξανακοιταξω και εγω στο dc++ ,,και αν το βρω θα σας το ανεβάσω εγω..θα ξανα κανω post να σας ενημεροσώ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dennisgr
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 24, 2006
Μηνύματα: 7

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Απρ 2006, 13:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Next of kin - knight rider
http://rapidshare.de/files/18962560/Night_Rider_-_Next_Of_Kin.mp3.html

kateuthian apto vinilio kai xwris kapoies omilies !!! Razz Razz
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Faethon
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jan 02, 2006
Μηνύματα: 7

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 27 Απρ 2006, 17:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Φίλε ΤΕΞ, είσαι ΤΕ(Ξ)ράστιος!!!!! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε ΤΕΞ, είναι όντως αυτό!!! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καιρό το έψαχνα. Μπορώ να το κατεβάσω στον υπολογιστή μου; Επίσης, ακούγεται ένα ενοχλητικό σφύριγμα – παράσιτο. Πώς μπορούμε να το αφαιρέσουμε;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dennisgr
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 24, 2006
Μηνύματα: 7

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Απρ 2006, 19:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

thanks ..mias kai den exw zish auth thn epoxh//eimai 18xr me esas mathenw 1-2 pragmatakia..kai efoson exw epithimia na asxolithw epaggelmatika na mhn eimai asxetos gia thn mousikh tou xthes!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dennisgr
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 24, 2006
Μηνύματα: 7

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 29 Απρ 2006, 12:14 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Kalh skepsi alaa ...kai apo ales tainies!!an ginete!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GOLLUM
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Mar 06, 2006
Μηνύματα: 20
Πόλη/Χώρα: Νεο Φαληρο/Πειραιας

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 3 Μαι 2006, 01:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Το βασικα καλησπερα σας το εχω.. Laughing

Θα το ψαξω το θεμα για τα κομματια Laughing
_________________
Μουσικο ταξιδι στο χρονο με τον Net Radio.
Δευτερα 22.00-00.00 και Τριτη-Παρασκευη 21.00-23.00 "Παμε σαν αλλοτε"
http://radio.arbula.gr:8000/pamesanalote.ogg
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
koop
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: May 12, 2006
Μηνύματα: 1

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 12 Μαι 2006, 21:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: αν βρηκες το τραγουδι απο τη διαφημηση της ΔΕΛΤΑ πεστο μου Απαντηση με παραβολή κειμένου

Timetobuff έγραψε:
Γεια σας παιδιά Smile Εγώ δεν ξέρω τον τίτλο και τον καλλιτέχνη του τραγουδιού που παίζει στη διαφήμιση της ΔΕΛΤΑ... αυτό που λέει "In my life i travel far" και "As the days turn into nights, you may find some comfort there"... νόμιζα ότι είχα αρκετά στοιχεία για να το βρω μέσω google κλπ... αλλά τον πούλο Exclamation help please? Neutral
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 13 Μαι 2006, 00:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

In my Life από τους Chip !

Καλώς ήρθες koop!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
tassos
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Dec 03, 2005
Μηνύματα: 13

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 29 Μαι 2006, 21:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: 4 kommatakia psaxnw!! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλησπερα και παλι σε ολους τους φιλους του free και του hotstation!!

Ψαχνω για 4 κομματακια σε στυλ new wave η οπου αλλου ανηκουν-μια και δεν ειμαι και πολυ φαμιλιαρ με το ειδος-ομως αναμεσα στο λιωσιμο μου με τα ιταλα μου καναν εντυπωση!!!
Το καλο ειναι οτι υπαρχουν και δειγματα τα οποια εχω ανεβασει!!!Οσοι πιστοι προσελθετε!!
Παμε για το 4/4 ετσι??!!!


1. http://www.zshare.net/audio/agnwsto4-wav-j58.html

2. http://www.zshare.net/audio/agnwsto3-wav-76a.html

3. http://www.zshare.net/audio/agnwsto2-wav.html

4. http://www.zshare.net/audio/agnwsto1-wav.html

Ελπίζω όλα να ανέβηκαν σωστά....Τα λεμε!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Τίτλοι & Στίχοι Τραγουδιών All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Επόμενο
Σελίδα 8 από 19

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©