Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 644069
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Η εκπομπή του Oblitron...

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 14 Οκτ 2004, 11:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αλλο ενα πρωινό και συγκεκριμμένα ένα βροχερό πρωινό που "δουλεύω" την διαφημιστική μου εταιρεία και χαζεύω στις σελίδες του hot station... αντι να μεγαλουργώ πάνω σε αφίσες και σε prospect!!

Τεσπα, αφού έφτιαξα την καλοχτυπημένη φραπεδιά μου και άναψα το πρώτο τσιγάρο της μέρας... ετσι για να πάρω λίγο νικοτίνη ακόμα... ας καταγράψω την χθεσινοβραδινή μου εμπειρία από την εκπομπή σου Oblitron...

Στο ραντεβού ήμουνα συνεπέστατη για να σε ξεσκεπάσω...
Σου είπα παίξε χάλια... δεν με άκουσες όμως...
Δεν μου έδωσες τροφή για να θάψω εσένα και την εκπομπή σου σήμερα... και θα το έκανα με μεγάλη ευχαρίστηση ξέρεις... έτσι για να δεις λίγο και την "evil" εκδοχή μου... γιατί είμαι bad girl Oblitron...

Πολύ καλές επιλογές κομματιών... απο διαφορετικά είδη... αναφορές σε περασμένες δεκαετίες... λίγο 80's, λιγο 90' με μια δόση νοσταλγίας αλλά πάντα σε ανεβασμένους ρυθμούς!
Αρχικά με ελληνικό ρεπερτόριο και στη συνέχεια με New order, cure, chris issak, inxs και άλλους... τα "έδινες" κανονικά!

Hot σημεία ήταν το μιξαρισμένο "σήκωσέ το" με τα γκολ της εθνικής - ή καλύτερα - των παιχτών της εθνικής - γιατί ο ντόκτορ ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου την πεί... και το παλιο ξεχασμένο "saluna"... καλά αυτό που το ξετρύπωσες??? Η εισαγωγή με την απαγγελιά "και το παράξενό όνομά σου... saaaaaaluna... yeah yeah yeah" τσακίζει κόκκαλα...

Όλα καλά μέχρι εδώ και πάνω που άρχισα να απογοητεύομαι... "τζιφος λέω... ετοιμάστηκε καλά ο ντόκτορ..." το πάτωμα του δωματίου μου άρχισε να κολλάει... ήταν τα σορόπια απο το μελιστάλαχτο "china in your hand" και λοιπών συναφών τραγουδιών που ακολούθησαν... παραχαλάρωσες Oblitron και δεν ειμαι σε τέτοια ρομαντική φάση...
Ηταν εκεί κάπου στις 11.40 όταν έκλεισα την σύνδεση... και με δυσκολία κρατούσα τον ομάτιό μου ανοιχτό... φρόντισες να με νανουρίσεις Oblitron και σε ευχαριστώ αλλά ήταν πολύ νωρίς για μενα αυτή η ώρα... είμαι μεταμεσονύχτιος τύπος... ευτυχώς που υπάρχουν και οι μαλακίες dvd - δώρα απο περιοδικά και με ξύπνησαν αυτήν την δύσκολη ώρα...

Το σαρδάμ σου όμως το έκανες... και δεν μπορώ να το παραλείψω.
Εκεί στο πρώτο μέρος με τα ελληνικά την είπες την μαλακία... εχμ.. συγνώμη... τα μπέρδεψες λίγο εννοώ... χε χε...
Αλλος ο Ζιώγαλας και άλλος ο Φαμμελος, άλλο το "Αγάπη αν ειναι αυτό" και άλλο "η αγάπη ειναι αυτό που περιμένουμε να' ρθει" ... μην μπερδεύουμε την βούρτσα...
Οκ το έσωσες όμως και σε συγχωρώ... έτσι για να δεις ότι είμαι επιεικής μαζί σου και κατα βάθος σε συμπαθώ συνάδερφε!!

Κέρδισες μια ακροάτρια όπως είπε και ο Μηνάς... και μάλιστα μια δύσκολη ακροάτρια!!!


Ps. Next time να μιλας περισσότερο... απελευθερώσου Oblitron... Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 14 Οκτ 2004, 14:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

H Stefania έγραψε:
Hot σημεία ήταν το μιξαρισμένο "σήκωσέ το" με τα γκολ της εθνικής - ή καλύτερα - των παιχτών της εθνικής - γιατί ο ντόκτορ ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου την πεί... και το παλιο ξεχασμένο "saluna"... καλά αυτό που το ξετρύπωσες??? Η εισαγωγή με την απαγγελιά "και το παράξενό όνομά σου... saaaaaaluna... yeah yeah yeah" τσακίζει κόκκαλα...

Αυτά τα δύο υπέροχα τραγουδάκια ήταν ακριβώς μετά την εκπομπή μου, στο playlist του Μηνά, στις 12:15. Άκουγες όμως εσύ τέτοια ώρα; Μυστήριο... Η Saluna με τσάκισε κι εμένα...

Thank you Stefania! Cool Eλπίζω και η αποψινή εκπομπή του Μηνά να σου αρέσει εξίσου ή περισσότερο.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 14 Οκτ 2004, 14:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Για να είμαστε ακριβείς... αυτά τα δύο τραγουδάκια ήταν στο κενό μεταξύ αλλαγής από Playlist σε Live και ανάποδα, και μόνο στον αναμεταδότη.. (για να μην υπάρχει κενό, ή να μην πετάει τους ακροατές έξω)..

Οπότε υποθέτω ότι η Στεφανία τα άκουσε μάλλον πριν ξεκινήσει το live... (στην αλλαγή συγκεκριμένα)... Το ίδιο και εσύ, αλλά στο φινάλε!

Δεν ήξερα ότι η Σαλούνα τραβιέται τόσο πολύ... Θα την βάλω 6 φορές τουλάχιστον απόψε, αν αυτό είναι το μυστικό!!! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 14 Οκτ 2004, 15:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν ειμαι και εντελώς σίγουρη... δεν θυμάμαι καλά, αλλά "saluna" και "σήκωσέ το" πρέπει να τα άκουσα μετά απο κάτι διαφημιστικά του hot station ουτε στην αρχή αλλά ουτε και στο τέλος... μάλλον κάπου ενδιάμεσα... στο τέλος απο το ελληνικό μερος... ίσως...

Μηνά αν δεν βγω έξω σήμερα... θα σε τιμήσω!!!

Οχι τίποτα άλλο αλλά για να ξανακούσω την Saluna... Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©